Platební morálka

Platební morálku vašich odběratelů můžete zjistit pomocí formuláře vpravo nahoře. Vyzkoušejte IČ 25285777. Platební morálka se ověří (IČ se vyhledá) v těchto informačních zdrojích.

Výhoda ručního zadání do formuláře je v tom, že informace o platební morálce získáte ihned. Platební morálka by však měla být ověřována pravidelně. Dobrý výsledek v lednu nezaručí solventnost obchodního partnera i v únoru. Pravidelné ověřování platební morálky většího množství odběratelů pomocí ručního zadávání je velmi pracné. Pro tyto případy je určen pohodlný automatizovaný monitoring.

Automatizované monitorování platební morálky

Do systému importujete IČ firem, jejichž platební morálku chcete pravidelně ověřovat. Výsledek kontroly (viz ukázka) obdržíte e-mailem každý měsíc. Přesný den nelze stanovit. Bpx.cz čeká na aktualizaci dlužníků VZP kolem 20. dne měsíce.

Výsledek kontroly však můžete získat kdykoliv po přihlášení na svůj účet (karta Monitoring). Mezi zadáním IČ a výsledkem musí uplynout interval cca 5 nocí, pak je kontrola kompletní. V případě kratšího intervalu informace se zdroje ARES (firmy v likvidaci, vyhlášené exekuce, zaniklé firmy a ukončení registrace v obchodním rejstříku) nemusí být úplné.

V současné době automatizovaně monitorujeme platební morálku cca 70 000 firem. V případě zájmu o automatizovaný monitoring firem postupujte dle instrukcí pro tarif FULL.

Doporučujeme ověřovat platební morálku nejen nových odběratelů, ale i dlouhodobých a dokonce i těch, kterým na fakturu vůbec neprodáváte. Je jen otázkou času, kdy bude Váš odběratel vyžadovat platby převodem. Chcete mít dostatek informací pro správné rozhodnutí?

Domníváme se, že IČ Vašich odběratelů nejsou citlivými daty a nehrozí možnost zneužití. Pokud nejste téhož názoru, importujte IČ svých odběratelů spolu s několika tisíci osmimístných čísel. Vaše odběratele tak nepůjde zjistit.

Kdy své odběratele nepotřebuje ověřovat?

Doporučení

702118 pohledávek za 2.9 mld. Kč
solventnost hlídána u 64503 firem
2933 registrovaných uživatelů

pohledávky · vymáhání · prevence

hledat dlužníky, pohledávky
ověřit platební morálku firmy

IČ: