Jak monitorovat platební morálku firem?

Automatizovaně monitorovat platební morálku firem je umožněno pouze registrovaným uživatelům BPX.cz s tarifem FULL. IČ firem, jejichž platební morálku chcete monitorovat, máte například uvedena v Excelu ve sloupci A. Máte dvě možnosti:

Seznam IČ firem pro monitorování platební morálky

Přihlaste se na www.bpx.cz vpravo nahoře zadáním svého IČ a hesla (zapomenuté heslo si nechte poslat e-mailem). V menu zvolte položku Monitoring a soubor vytvořený jedním z výše uvedených způsobů nahrajte pomocí formuláře Import IČ ze souboru. Volba nahradit současná IČ znamená, že dříve zadaná IČ budou nahrazena importovanými IČ. Volba přidat k současným IČ znamená, že původní IČ budou ponechána, nové IČ se k nim přidají.

Chcete-li rychle smazat všechny IČ, importujte prázdný soubor s volbou nahradit současná IČ. Neexistující IČ se do systému nevloží, chybová červená hláška se zobrazí pod tabulkou. Násobný výskyt stejného IČ bude vložen do systému jen jednou.

Jak srovnat dva soubory bonita.xls ?

Srovnání libovolně velkého souboru Vám zabere pár sekund za předpokladu, že pro vyznačování oblastí v excelu používáte klávesové zkratky Ctrl + šipky a ne myš! Obdržíte např. tento soubor bonita_12345678.xls. Otevřete jej, list excelu přejmenujte na "List1" a soubor uložte pod názvem "bonita-stara". Na hlášení "Sešit bonita-stara.xls může obsahovat vlastnosti....", klikněte na tlačítko Ne. Později, až obdržíte aktuálnější soubor bonita, postupujte obdobně, soubor nazvěte "bonita-nova". Oba soubory otevřete, jinak srovnání trvá Excelu velmi dlouho.

Do buňky P5 souboru bonita-stara.xls i souboru bonita-nova.xls zkopírujte vzorec:

Do buňky Q5 souboru bonita-nova.xls zkopírujte vzorec:

Vzorce zkopírujte až do úrovně posledního záznamu prověřovaných firem - pro lepší pochopení viz vzor1 a vzor2. Ve sloupci Q souboru bonita-nova.xls se zobrazí text "změna" na těch řádcích, které se odlišují od předchozí verze.

702118 pohledávek za 2.9 mld. Kč
solventnost hlídána u 64503 firem
2933 registrovaných uživatelů

pohledávky · vymáhání · prevence

hledat dlužníky, pohledávky
ověřit platební morálku firmy

IČ: